Vícenásobné systémy upínáníVícenásobné systémy upínání

Tento systém vícenásobného upínání poskytuje hlavní výhodu pro menší až střední série obrobků, umožňuje přesné seřízení na jiný rozměr obrobku a využití plné obráběcí schopnosti nových CNC strojů, u kterých jsou největší náklady na čas hlavně při seřizování a výměně obrobků.

Základem systému je nosná upínací lišta s přesným ozubením (rastr 1 mm), pevné a pohyblivé upínací čelisti a dorazy, které se postupným nasazováním a upínáním usazují na základní lištu v závislosti na velikosti a typu upínaných obrobků. Následné upínání je dosaženo pomocí klínového mechanismu za pomocí jednoho IMBUS klíče. Tím je zaručena rychlá a přesná výměna obrobků v krátkém čase a plné využití celkové plochy obráběcího stolu moderních CNC strojů, což vede k zvýšení produktivity a snížení nákladů na výrobu. A to je hlavní předností tohoto systému.
princip
 vicenasobný

 

  Základní lišty s vroubky 1mm Pevné čelisti Pohyblivé čelisti Příslušenství
  Nosné lišty v šířkách 50,80,120 mm a délkách 250 – 700 mm
Pevné dorazy dle šířky lišty 50,80,120 a provedení hladké, standard, hluboké.  Pohyblivé čelisti dle šířky lišty 50,80,120 a provedení hladké, standard, hluboké.
Čelisti v provedení kalené rovné, zoubkované, prizmatické, jakož i dorazy a další příslušenství pro rychlé a univerzální využití.
V sekci dále čtěte:
Svěráky (15.06.2011)
Svěráky a vícenásobné systémy upínání (15.06.2011)