FARRAT

Tlumicí prvky FarratVe spolupráci s anglickou firmou Farrat Isolevel Ltd. dodáváme do České republiky antivibrační a vyrovnávací prvky.
Firma má více než 40-leté zkušenosti v oblasti instalace strojů, regulace otřesů a vibrací po celém světě.

Základní pojmy a rozdělení Farrat prvků

Vibrace
Vibrace mohou mít vliv na výkon stroje a mohou poškodit stavby a konstrukce.
Vibrace přenášené do vzduchu se mění na šum, který může být nejen nepříjemný, ale i škodlivý.

Příčiny vzniku vibrací
• nerovnováha v rotujících částech stroje
• elektromagnetické síly
• řezné a nárazové síly
• změna hydraulického tlaku

Řízení vibrací
Vibrace můžeme regulovat, redukovat nebo eliminovat přijetím některých z následujících opatření:
• vyrábět stroje s větší odolností
• vyvažovat rotující části
• zavádět pružné a tlumicí prvky přímo do konstrukcí
• při usazování strojů používat podložky tlumící vibrace
• zvýšit hmotnost stroje
• zvýšit hmotnost při připojení stroje na pružný základ
• při návrhu stroje se vyvarovat vzniku vnitřní rezonance
• používat podložky pod stroje a vyvarovat se rezonance podložky nebo ji redukovat

Izolace vibrací
Použitím izolačních prvků se redukuje úroveň vibrací přenášených na nebo ze stroje, stavby nebo konstrukce z jiných zdrojů.

Rozdělení tlumících prvků Farrat

Volně stojící vibrace tlumící podložky, rohové patky a tlumící podložky pod stroje SQUAREGRIP, VIDAM, NBR, ISOMAT Tlumicí prvky JSM, JCM, JRM volně stojící FS s výkyvným šroubem JMP, nerezové prvky a isobloc Klínové podložky WL, WLF volně stojící klínové vyrovnávací podložky  Antivibrační podložky Izolace konstrukcí a staveb
Volně stojící vibrace tlumící podložky,rohové patky a tlumící podložky pod stroje  Tlumicí prvky JSM, JCM, JRM volně stojící FS s výkyvným šroubem JMP, nerezové prvky a isobloc Klínové podložky WL vyrovnávací podložky WLB s kotevním šroubem WLT s upevňovacím šroubem Antivibrační prvky a podložky Izolace konstrukcí a staveb
Instalace volně stojících strojů a zařízen jejich izolace. Izolace nárazů a vibrací u lisů, lodních zařízení, čerpadel a kompresorů. Pro stroje, které je nutno vyvážit pomocí nastavovacích šroubů (např.brusky, soustruhy, obráběcí centra). Podložky pro univerzální stroje vyvažované nastavovacími šrouby.Pro stroje a zařízení ve farmaceutickém, potravinářském a chemickém průmyslu Vstřikovací lisy, strojní lisy, dieselové generátory, balicí stroje, nárazové stroje. Dieselové generátory, kovací stroje, strojní lisy, vstřikovací lisy. Obráběcí stroje, gumárenské a plastikářské stroje, tiskařské stroje, velké vstřikovací lisy. Podložky s ukotvením pro vstřikovacích lisů Podložky pro upevnění strojů s dlouhým ložem nebo vratkých strojů. Podpírání a vyrovnávání strojů, u kterých je vyžadována pevná podložka Elastické prvky pro všeobecné použití pro tlumení a vymezení vibrací vhodné pro konstrukční zástavbu při sériové i kusové výrobě strojů a zařízení. Antivibrační systémy pro izolaci staveb, základů strojů a zařízení , izolované základy pro: obráběcí centra, brusky, měřící a kontrolní zařízení, laserový řezačky a mikroskopy.

Další technické informace a katalogové listy naleznete v sekci ke stažení. (PDF katalog  Tlumící prvky Farrat - prvky a podložky)