OK-VISE

Upínky OK-VISE
  B – serie
 • BK2-VT, BK2-VT-S, BK2-VT+3, BK2-VT-T, BK2-VT-B, BK2-VT-SS
  D – serie
 • DK2-VT, DK2-VT-S, DK2-VT+5, DK2-VT-T, DK2-VT-B, DK2-WT, DK2-WT-S
  F – serie
 • FK2-VT, FK2-VT-S, FK2-VT+5, FK2-VT-T, FK2-WT, FK2-WT-S
Upínky OK-VISE

Upínky OK-VISE se vyrábějí ve dvou základních modelech, a to jednoklínové nebo dvouklínové. U dvouklínové upínky je patrný pohyb čelisti směrem dolů. Dále nabízíme celou řadu upínek s obrobitelnými čelistmi, čelisti pro nepravidelné tvary obrobků a speciální modely pro odlitky a EDM aplikace.

Standardní modely jsou dodávány s pevností 48-52 HRC a čelisti jsou vroubkované nebo hladké. Klín i čelisti jsou vyrobeny z nástrojové oceli a jsou kaleny. Ve středu upínky je otvor pro šroub M5-M16 (podle velikosti upínky).

Tlakem směrem dolů na podložku dochází současně k roztahování čelistí a tím k tlaku na upínanou součást. Upínky OK-VISE se vkládají mezi obrobky a díky své velikosti zabírají velmi malý prostor na pracovní desce stroje.

O - serie

Přesnost přípravku běžně závisí na přesnosti pevných dorazů, šablon a polohovacích kolíků, nikoliv na přesnosti samotného upínače, jehož hlavním úkolem je vyvinout upínací sílu k přitlačení obrobku proti pevným dorazům.

Na této stránce jsou znázorněny tři modely vyhovující požadavkům běžných upínacích přípravků, u kterých není nutná vysoká přesnost.

I když základové plochy nejsou tak přesné jako u standardních modelů těchto upínačů, jsou tyto upínače stejně tak účinné, protože jejich účinnost závisí hlavně na upínací síle. Spodní strany čelistí jsou uzpůsobeny pro přesné umístění na pevnou podložku.


  AK2-VT-SO

 • Model AK2-VT-SO je nejnovější produkt v řadě upínek OK-VISE. Tento „mikro“ upínač je navržen pro šroub M5 a vhodný pro upínání relativně malých obrobků. AK2-VT-SO je vždy dodáván s hladkými čelistmi a s gumovým O-kroužkem místo pružiny.

  BK2-VT-O

 • Model BK2-VT-O je dodáván s gumovým O-kroužkem a vroubkovanými čelistmi. Na požádání možno dodat s pružinou.

  BK2-VT-SO

 • Model BK2-VT-SO je dodáván s gumovým O-kroužkem a hladkými čelistmi. Na požádání možno dodat s pružinou.

B - serie

Modely řady B jsou navrženy pro šroub M8 (v palcovém provedení doporučujeme šroub 5/16-18 x ?).

Hlavním znakem upínek OK-VISE je jejich křížová klínová konstrukce v horizontální i vertikální rovině, což znamená, že upínka je pevně uzamčena v každém směru. Toto řešení snižuje riziko chyb měření v důsledku posunu.

Nejpopulárnějšími modely řady B jsou modely BK2-VT a BK2-VT-S. Mimo tyto můžete vyzkoušet modely BK2-VT-O a BK2-VT-SO řady O.


  BK2-VT

 • Díky malé velikosti je instalace těchto „lehkých“ upínek velmi jednoduchá. Přesun z jedné aplikace nebo stroje na jinou aplikaci případně stroj je prakticky bez námahy.
  Přesnosti je dosaženo broušením všech pohyblivých ploch na přesný úhel a pečlivé měření při každém novém upnutí během výrobního procesu.
  BK2-VT je dodávána s vroubkovanými čelistmi a pružinou.

  BK2-VT-S

 • Základní vlastnosti modelu BK2-VT-S jsou stejné jako u modelu BK2-VT, pouze čelisti jsou hladké.

  BK2-VT+3

 • Model BK2-VT+3 má čelisti vyrobeny z měkčího materiálu (30-34 HRC) a mohou být obráběny podle tvaru upínaného prvku. U tohoto modelu jsou čelisti větší o 3mm.

  BK2-VT-T

 • Tento model má na konci každé čelisti 2 otvory se závitem M5 pro šrouby umožňující rychlé a jednoduché připevnění různých přídavných prvků. Tato upínka je ideální při obrábění malých sérií a při časté výměně obrobků různých tvarů.
  Přídavné prvky mohou být vyrobeny z různých materiálů jako například plast, hliník nebo ocel s ohledem na materiál obrobku. Přídavné prvky mohou být také obrobeny do různých tvarů.

  BK2-VT-B

 • Model BK2-VT-B má do středu čelisti umístěnu tzv.tlačnou kuličku. Kuličkové ložisko je vyrobeno z oceli a je vybaveno speciální ochranou, která umožňuje samočinné natáčení až o 9 stupňů. Tento prvek zajišťuje větší flexibilitu při upínání nepřesných dílů a odlitků.

  BK2-VT-SS

 • Model BK2-VT-SS vyhovuje požadavkům EDM aplikací. Tento model obsahuje části vyrobeny pouze z vysoce kvalitních nerezových materiálů a dodávají se pouze s hladkými čelistmi. Provedení je stejné jako u modelu BK2-VT-S.

D - serie

Modely řady D jsou navrženy pro šroub M12. Pro jednoklínové upínky v palcovém provedení doporučujeme šroub ? - 13 x1 ? a pro dvouklínové šroub ? - 13 x 1 ?.
Díky malým rozměrům upínek OK-VISE je možné provádět obrábění ve třech směrech na jedno upnutí obrobku. Tato schopnost obrábět ve třech osách znamená větší přesnost, omezení nutnosti kontroly a více příležitosti pro další zpracování.

Poznámka !
Modely řady D jsou dodávány také v palcovém provedení a to na požádání. Středový otvor v upínce je větší.

V sekci dále čtěte:
MULTI-RAIL systém (22.11.2012)
RPS příslušenství (26.06.2009)
OK-VISE (23.06.2009)
Rotační paletový systém (RPS) (20.03.2009)